Головна Новини → Антикризовий рецепт від “БУМу”.

Антикризовий рецепт від “БУМу”.

Антикризовий рецепт від “БУМу”.
Антикризовий рецепт від “БУМу”.

                      Інтерв'ю з генеральним директором групи компаній "Топ Світ" Собойчуком Ігорем Миколайовичом.

В січні 2006 року у Луцьку  група компаній  “ТОП Світ” відкрила перший супермаркет європейського зразка під інтригуючою назвою БУМ. І хоча розшифровувалась абревіатура просто “будівельний універсальний магазин”, стара істина про корабель, якого як назвеш, так і попливеш, спрацювала і цього разу. За короткий час БУМ активно розбудував свою торгову мережу і став флагманом на ринку будматеріалів в області. Нині ж через складну економічну ситуацію в країні ця структура, власне, як і весь український бізнес, переживає не найкращі часи. Як витримує корабель БУМу кризові шторми, Людмила Приймачук дізнавалася  у його керманича, генерального директора групи компаній “ТОП Світ” Ігора Собойчука.

 

-Пане Ігоре, побутує думка, що під час кризи вигідніше на деякий час “залягти на дно”...

-Я  не згоден. За роки роботи БУМу тут підібрався дуже хороший колектив, який вважаю своєю великою сім'єю. Свого часу ми створили всі умови для підвищення кваліфікації персоналу, чимало нинішніх управлінців у нас починали з продавців.Тому зараз потрібно зберегти не тільки бізнес, але й структуру.  На жаль, в нинішній ситуації держава нас просто кинула напризволяще. Ніхто не зважив і на те, що в розвиток БУМу вкладені тільки волинські інвестиції.Саме тому найактуальніше гасло, за яким працюємо:”Спасіння потопаючих — справа рук самих потопаючих”.

-Що конкретно для цього робите?

-Починаючи з четвертого кварталу минулого року, оптимізували свої витрати. Коли  виникло питання про скорочення персоналу або зменшення зарплати, рішення приймали всією командою. До вибору колективу на користь останнього я і мої помічники поставилися з розумінням. Пристойні заробітки нині в нашій галузі - рідкість, зате триста тридцять людей мають роботу і утримують свої сім'ї. Магазини працюють, задачі, поставлені перед персоналом, виконуються. Повторюсь — у нас серйозна дієва структура, і її за будь-яких умов потрібно зберегти.

-А який Ваш антикризовий рецепт?

- Незважаючи на хаос, що нині твориться в державі, кожен повинен належним чином робити свою справу. Це стосується всіх — і підлеглих, і керівників. Якщо в кожному колективі, фірмі, установі так буде, тоді ми зможемо зберегти Україну..

- Як нині працюєте з постачальниками?

-Від співпраці з деякими закордонними фірмами, які “прив'язані” до курсу валюти, довелось відмовитись. Нині орієнтуємось переважно на українських виробників. Практикуємо бартерні угоди. Зважаючи на те, що оборотних коштів не завжди вистачає,  з кожним постачальником доводиться домовлятися індивідуально. Власне, бізнес і повинен опиратися на стосунки між людьми.

-На березень-квітень прогнозують чергову хвилю кризи. Чи витримає БУМ?

-З такою командою, як у нас — так. Ми оптимісти. Головне — протриматися на плаву. Експерти обіцяють з четвертого кварталу цього року  істотні зміни на краще. Спочатку почнеться підйом рітейлерів побутової техніки, потім дійде черга і до нас. І хоч зараз загадувати на майбутнє ранувато, тоді можна буде говорити про розширення мережі і відкриття супермаркету БУМ у Нововолинську.

- У березні починається будівельний сезон. Чи набагато подорожчали товари в БУМі? Чим приваблюєте покупців?

-Завдяки тому, що ми реалізуємо будматеріали безпосередньо від виробників, ціни в наших супермаркетах завжди менші, ніж у конкурентів.  Зважаючи на те, що вартість продукції залежить від курсу валюти, закладаємо  в ціну її остаточної реалізації менший прибуток. Власне, щоб зберегти покупців, працюємо практично на довірі.  Надаємо широкий спектр супутніх послуг - доставку товару, консультації.  З кожним покупцем працюємо індивідуально. Для фізичних осіб діють накопичувальні дисконтні картки на знижки. Юридичним особам - даємо можливість відтермінувати  платежі. Є  свій сайт, де завжди можна прочитати про новини продаж.  Підсумовуючи, хочу сказати: незважаючи ні на що, ми впевнені у завтрашньому дні нашої компанії, її працівників та клієнтів. Щиро зичу усім волинянам оптимізму, наснаги та віри у власні сили. Покращуйте своє життя та Ваші оселі з нашою допомогою!

                                 

                                                                                                                                                 Розмовляла Людмила Приймачук (СІД).

 

06.03.2009


Послуги