Головна Поради → До необхідних в побуті інструментів відноситься електродриль

До необхідних в побуті інструментів відноситься електродриль

Навіть якщо Ви ніколи не займаєтеся власноручно ремонтом свого житла, у Вас все одно має бути хоч би мінімальний набір необхідних інструментів. Саме до таких найбільш необхідних в побуті інструментів і відноситься електродриль.

Але, перш ніж купити дриль, добре подумайте, які види робіт Ви збираєтеся нею виконувати. Якщо Ви досвідчений домашній майстер, який користується дрилем мало не щодня, то Вам слід купувати потужніший і дорожчий інструмент, а якщо Ви лише раз на рік вішаєте на стіну нову картину, то можна обійтися і простим варіантом.

Сучасний дриль — це частенько інструмент універсального призначення. З його допомогою можна не лише свердлити, але і довбати, закручувати болти і шурупи, шліфувати, перемішувати. Робиться все це за допомогою спеціальних насадок до дриля. Також більшість сучасних електродрилів мають режим реверсу (обертання проти годинникової стрілки), можливість регулювання частоти обертання двигуна, а також захисний механізм — дриль автоматично вимикається при випадковому попаданні свердла в електропроводку.

Вибираючи конкретну модель дриля, звертайте увагу на діаметр шийки патрона, чим він ближче до стандарту, тим більша кількість насадок до електродрилів виробництва інших фірм Ви зможете використовувати. Найбільш поширений в Європі діаметр — 43 мм.

Ще однією важливою деталлю є рукоятка. Вона допомагає не лише зручно тримати і точно направляти інструмент, але і комфортно відчувати себе під час роботи як «правшам», так і «лівшам».

Всі дрилі можна розділити на ударні дрелі-шуруповерти і дрилі-перфоратори. Для інструментів першого типу основний режим роботи — свердління і закручування гайок і шурупів, і лише інколи, час від часу, використовується свердління з ударом. Не рекомендується використовувати такий інструмент для пробиття отворів в бетоні, хоча для епізодичної роботи в цегельному будинку їх сповна вистачає.

Потужність таких дрилів не перевищує 500 Вт, частота обертання складає до 2800 об/хв, а частота ударів — до 17000 ударів/хв. Найбільший отвір, який можна просвердлити ними:

  • в стіні — 13 мм,
  • в деревині — до 20 мм,
  • в сталевому листі — 10 мм.

В дрилів-перфораторів основний режим роботи — свердління з ударом. Звичайно, коштують такі пристрої дорожче, ніж звичайні "ударні" електродрилі, але і можливості значно кращі.

Потужність дрилів-перфораторів може досягати 1000 Вт, частота обертання — до 3000 об/хв, а кількість ударів складає до 30000 ударів/хв.

Якщо Ви власник квартири в панельному, бетонному або керамзітобетонном будинку з міцними стінами, то без хорошого перфоратора і свердла, виготовленого із спеціального сплаву Вам не обійтися. Звичайно, якщо потреба в перфораторі у Вас виникає лише кілька разів за рік — є сенс просто брати професійний перфоратор "на прокат".

Для високої якості свердління важливий не лише правильний підбір інструменту, але і вірне його використання. Крім того, чим гострішим і якіснішим є свердло, тим краще і швидше воно виконує свердління, і тим більш рівним буде отвір. Тому слід купувати свердла відомих виробників і своєчасно їх замінювати новими.

Щоб просвердлити отвір заданої глибини, часто використовують підручні засоби, наприклад, шаблон з бруска дерева потрібної висоти. Але простіше купити дриль з обмежувачем глибини свердління - спеціальною мірною лінійкою, яка кріпиться в рукоятці дриля.

Сподіваємося, що за допомогою цієї інформації Ви зможете здійснити правильний вибір, власноручно прикрасити своє житло і зробити своє життя ще комфортнішим.

Ще читайте:

Композитний матеріал для ремонту

Як обирати фарбу

Готуємо шпалери до наклеювання


Послуги