Головна Поради → Пробкова підлога впевнено набирає популярності

Пробкова підлога впевнено набирає популярності

Загальні відомості про пробкове покриття

Пробкою називається товста і міцна кора пробкового дуба, зростаючого в Західному Середземномор'ї. 65% світових запасів пробки знаходиться в Португалії, тому саме в Португалії з'явилося перше в світі підприємство по переробці пробки. Його в 1870 році заснував Антоніо Альвес Аморім (Antonio Alves Amorim).

В наші дні виробництвом виробів з пробки займаються не лише в Португалії, хоча на долю цієї країни сьогодні як і раніше доводиться більше 50% світової продукції з пробки. При здобутті сировини для виробництва пробки дерева не зрубаются, з них просто акуратно обдирається кора. До першого збору пробкові дуби повинні зростати 20-25 років. 

Потім кора може збиратися з них регулярно кожні 9-10 років. В середньому пробкові дуби живуть 160 років, тому урожай кори з них можна знімати в середньому 15 разів. Відмітимо, що при виготовленні підлогових покриттів пробка використовується дуже раціонально, витрати сировини мінімізуються. У переробку у великій кількості йде гранульована пробка, що залишилася, наприклад, від виробництва пробок для винних пляшок. Вироби з пробки широко використовуються в будівництві для тепло- і звукоізоляції і захисту від вібрації, а також як обробний матеріал у вигляді настінного і покриття для підлоги.

Структура пробкової підлоги

Структура матеріалу, що містить в собі мільйони замкнутих бульбашок повітря різної величини, щільно спресованих і просочених природною пробковою речовиною – суберіном, – зумовлює властивості даного натурального обробного матеріалу. І саме тому підлогові покриття з натуральної пробки мають високі тепло- і звукоізоляційні характеристики, володіють чудовими амортизуючими властивостями. При тиску на підлогу, будь то короткочасна дія каблуків або тривала – важкими меблям, – пробкова підлога амортизує і набуває своєї первинної форми, як пробка з-під шампанського.

Пружність підлогового покриття з натуральної пробки також сприятливо впливає і на опорно-руховий апарат людини. Пробка є водонепроникним матеріалом, тому навіть при прямій дії вологи покриття для підлоги зберігає свій первинний вигляд.

Пробка — відмінний звукоїзолятор. Вона допомагає понизити рівень шуму при ходьбі як усередині приміщення, так і між поверхами.

Пробкове покриття — це не лише екологічно чистий, красивий і довговічний матеріал, — воно також володіє високими антистатичними і бактерицидними властивостями. Пробка стійка до дії побутових хімікатів. Висока стійкість покриттів з пробки до механічних дій виявляється в стійкості до стирання і деформацій: після точкового навантаження пробка практично повністю відновлює свою товщину.

Це відбувається завдяки тому, що залишкова деформація пробки украй мала (менше 2%).

Типи пробкової підлоги

Випускаються наступні типи покриттів для підлоги з натуральної пробки: 

 • покриття, що «клеяться», призначені, як випливає з їх назви, для приклеювання за всією площею;
 • «плаваючі» підлоги, панелі яких не приклеюються до основи і для з’єднання між собою мають на кромках пази і гребені (аналогічно паркетній дошці або ламінату).

«Плаваючі» підлоги, у свою чергу, можуть мати «клейову» або «бесклеєву» систему зєднання панелей. У першому випадку панелі склеюються один з одним по з’єднанню. «Беськлеєві» покриття обладнані спеціальними профільованими гребенями і пазами, які грають роль замку, дозволяючи легко, швидко і надійно сполучати панелі між собою.

Укладену підлогу можна без проблем розібрати і використовувати у іншому місці. По ній можна ходити відразу після завершення укладання.  Всі підлогові покриття з натуральної пробки є багатошаровою конструкцією, при виготовленні якої використовується пресована (агломерована) пробка.

Сфера застосування пробкових покриттів надзвичайно широка — від аеропортів, супермаркетів і готелів до офісів і житлових приміщень. У квартирах пробкові покриття можна використовувати практично скрізь — в житлових кімнатах, вітальнях, спальнях, кухнях і дитячих, а також у ванні. Проте звертаємо вашу увагу на те, що у ванні допускається застосовувати покриття, що лише «клеяться», з пробки. Виробники «плаваючої» пробкової підлоги дозволяють використовувати їх у всіх типах житлових приміщень за винятком ванних кімнат, саун і подібних до них.

Завершуючи загальний опис покриття для підлоги з пробки, перерахуємо їх основні переваги і недоліки.

Переваги пробкових покриттів

1. Висока міцність, твердість і стійкість до різного роду впливів:

 • стійкість до стирання;
 • ударостійкість;
 • стійкість до дії меблевих роликів;
 • стійкість до дії побутових хімікатів;
 • пробка є водонепроникним (вологостійким) матеріалом, тому навіть при прямій дії вологи покриття зберігає свій первинний вигляд;
 • стійкість до стискування у поєднанні з пружністю, еластичністю і чудовими амортизуючими властивостями;
 • здатність набувати первинної форми після короткочасної дії каблуків або тривалої дії важких меблів (нагадаємо, що залишкова деформація пробки складає менше 2%, тому після точкового навантаження пробка практично повністю відновлює свою товщину).

Вищеперелічені властивості є основою довговічності покриттів з пробки.

2. Високі теплоізоляційні характеристики пробкових покриттів для підлоги з пробки, що виявляються в здатності, зберігати клімат в приміщенні, будь то тепло або прохолода. Це знижує витрати на опалювання і електроенергію.

3. Высокий опір ковзанню.

Наявність цієї властивості є одним з аргументів на користь використання покриттів з пробки в громадських приміщеннях, а також на сходах.

4.Високі характеристики пробки, як звукоізолюючого і звукопоглинального матеріалу.

Пробка — відмінний акустичний поглинач. Вона допомагає понизити рівень шуму як усередині приміщення, так і між поверхами. Саме тому покриття з пробки рекомендується використовувати для дитячої кімнати, щоб галасливі ігри не турбували інших членів сім’ї.

5. Властивість захисту від вібрації.

6. Покриття для підлоги з пробки створюють сприятливе людині навколишнє оточення.

Підлога з пробки приємно пружинить під ногами і ця пружність покриття з натуральної пробки сприятливо впливає на опорно-руховий апарат людини. При ходьбі по підлозі з пробки ступні ніг відчувають приємне тепло покриття.

7. Простота укладання. Пробкове покриття (особливо — покриття плаваючого типа з безклеєвюй системою стиковки панелей) можна легко і швидко настелити самому.

8. Придатність пробкових покриттів для установки поверх підлоги, що має вбудовану систему опалювання.

Покриття для підлоги з пробки мають, мабуть, лише один недолік: Виробники «плаваючих» підлогових покриттів з пробки не рекомендують використовувати їх у ванних кімнатах, саунах і подібних до них приміщеннях з підвищеною вологістю щоб уникнути попадання води покриття, яке відокремлене від основи і не має жорсткого кріплення до нього. Відмітимо, що для пробкових покриттів, що «клеяться» подібне обмеження відсутнє.

Рекомендації по підготовці підлоги для пробкового покриття

Як основа, на яку укладаються «плаваючі» пробкові покриття з «безклеєвою» системою з’єднання панелей, можна використовувати більшість твердих поверхонь, зокрема, дерев’яні підлоги, еластичні покриття для підлоги (лінолеум), керамічні плитки та таке інше. Килими і подібні до них м’які основи мають бути видалені.

Максимальна залишкова вологість поверхні повинна складати:

 • для цементної (бетонної) основи: <2%;
 • для ангидритової основи: <0,5%.

Основи для пробкової підлоги мають бути чистими, рівними і плоскими. Допустимі нерівності не більш ±2 мм на 2 м. На будь-які еластичні покриття, а також цементні (бетонні) або керамічні основи необхідно укладати вологонепроникну плівку завтовшки мінімум 0,2 мм. Ізоляція від вологи також необхідна для бетонних основ, що мають вбудовану систему обігріву або еластичне покриття.

Окремі полотнища вологонепроникної плівки повинні укладатися з накладанням в 20 см і 5-сантиметровим загином на стіну. Після установки плінтусів виступаючі залишки плівки слід обрізувати. При підвищеній вологості підлоги, або коли укладання покриття виконується на першому поверсі будівлі, необхідно настелити два шару поліетиленової плівки, укладаючи при цьому другий шар перпендикулярно першому.

Поверх поліетиленової плівки для додаткової теплоізоляції і як звукопоглинаючий шар може укладатися рулонна або листова пробка завтовшки 2 мм. При укладанні рулонної пробки необхідно залишати десятиміліметровий зазор між рулоном пробки і стіною, а також між сусідніми рулонами.

Загальні рекомендації по укладанню покриття для підлоги з пробки

Панелі пробкового покриття до початку укладання повинні пройти акліматизацію до умов того приміщення, де покриття буде встановлено. Для цього на протязі як мінімум 48 годин слід витримати пробкові панелі в цьому приміщенні в нерозкритій заводській упаковці. Перед початком установки пробкового покриття, а також в процесі його укладання, в кімнаті повинна підтримуватися температура повітря 180С.

При установці покриттів з пробки поверх старої дерев'яної підлоги їх панелі необхідно укладати перпендикулярно цієї підлоги. Панелі «плаваючої» підлоги рекомендується при укладанні орієнтувати уздовж напряму променів падаючого з вікна світла. Це дозволить зробити менш помітними стики між панелями. Уздовж стін, а також в місцях примикання підлоги до будь-яких інших перешкод (трубам, дверним порогам, т.д.) необхідно залишати розширювальні зазори шириною 5-10 мм.

Після закінчення робіт ці зазори закриваються плінтусами, причому плінтуси слід кріпити не до підлоги, а до стін. При укладанні пробкового покриття в приміщенні, що має велику площу (більше 100 м2) з довжиною і шириною більше 10 м, необхідний пристрій деформаційних (розширювальних) швів. Такі шви, як правило, потрібні і на стику двох (деколи – ассиметричних) ділянок підлоги.

Рекомендації по укладанню покриття з пробки поверх підлоги з підігрівом

Перш за все, слід строго виконувати вимоги, викладені в інструкціях виробників систем опалювання для підлоги. «Плаваючі» пробкові покриття з системою «безклеєвого» з'єднання панелей «Corkloc» повинні укладатися поверх підлоги з підігрівом з дотриманням наступних правил:

Потрібно переконатися, що при включеній системі опалювання підлоги поверхня основи прогрівається рівномірно, не має гарячих і холодних ділянок, оскільки нерівномірний нагрів може викликати деформацію пробкового покриття. Укладання пробкового покриття повинне здійснюватись при кімнатній температурі основи, тому систему опалювання необхідно вимкнути за 2-3 дні до початку укладання. Після завершення укладання слід включити систему обігріву підлоги, регулюючи її роботу таким чином:

 1. протягом першого тижня нагрів включається на 12 годин в день, при цьому температура підлоги не повинна підніматися вище середньої;
 2. протягом наступного тижня включається цілодобовий нагрів, проте температура підлоги повинна як і раніше підтримуватися на середньому рівні;
 3. далі здійснюється нормальне регулювання температури підлоги (з врахуванням приведеного нижче правила). Температура поверхні «теплої» пробкової підлоги в процесі експлуатації не повинна перевищувати 280С. Якщо використовується система електрообігріву підлоги, то її максимальна вихідна потужність не повинна перевищувати 60 Вт/м2.

Інструкція по установці підлоги з пробки

Керівництво по інсталяції пробкової підлоги укладається, як правило, в кожну упаковку покриття. Для виконання роботи по укладанню покриття для підлоги можуть знадобитись наступні інструменти:

 • прокладки (клини), при укладанні покриття що розміщюється між підлогою і стіною;
 • електричний лобзик або ручна пила з дрібним зубом;
 • рулетка;
 • дриль (для роботи по оформленню підлоги біля труб);
 • косинець;
 • олівець.

Молотком користуватися не рекомендується, він може пошкодити панелі. Перш за все, необхідно виміряти ширину кімнати точно під прямим кутом до передбачуваного напряму укладання панелей покриття. Дошки останнього ряду повинні мати ширину не менше 5 см. При невиконанні цієї умови слід обрізувати по ширині дошки першого ряду. Для укладання «плаваючого» пробкового покриття з «безклеєвою» системою з’єднання панелей необхідно виконувати операції в наступній послідовності:

 1. Покладіть першу панель із зазором 10 мм від лівої стіни. Відстань між панеллю і передньою стіною (після завершення укладання підлоги повинна також виявитися рівною 10 мм), оскільки панель покриття може бути посунена в необхідне положення пізніше.
 2. Покладіть перший ряд панелей, вставляючи кожну наступну панель в попередню коротким кінцем.
 3. Розгляньте довжину останньої у ряді панелі, забезпечивши зазор до стіни 10 мм, і відпиляєте її. Ручною пилою з дрібним зубом панель слід пиляти з лицьового боку, при роботі електролобзиком панель повинна лежати лицьовою стороною вниз.
 4. Використовуйте відрізаний шматок панелі попереднього ряду (він повинен мати довжину не менше 30 см), що залишився, щоб почати наступний ряд. Якщо шматок, що залишився, короткий, то візьміть нову панель, відпиляєте від неї половину і почніть наступний ряд з цього шматка. Панелі двох сусідніх рядів повинні завжди розташовуватися в шаховому порядку. Якщо шматок, що залишився, короткий, то візьміть нову панель, відпиляєте від неї половину і почніть наступний ряд з цього шматка.
 5. Для стиковки двох сусідніх рядів секцію другого ряду підведіть під кутом до секції першого ряду, а потім опустіть секцію другого ряду в горизонтальне положення.
 6. Зсувайте зістиковану таким чином панель другого ряду уздовж її довгої сторони, поки не з’єднаються сторони панелей другого ряду.
 7. Необхідний зазор (10 мм) між покриттям для підлоги і стіною може бути виставлений після завершення укладання третього ряду.
 8. У випадку, якщо укладання покриття здійснюється уздовж нерівної стіни, відкреслите лінію стіни на панелях першого ряду і відпиляєте по лінії. Не забувайте при цьому про необхідність залишити 10-міліметровий зазор.
 9. Для видалення панелей першого ряду просто підведіть їх край на декілька сантиметрів і несильно постукаєте по лінії стику. Звільнені секції витягніть назовні. Щоб уникнути пошкодження зістикованих панелей забороняється вигинати їх у зворотному напрямі.
 10. Виконайте заміри і обріжте панелі останнього ряду до потрібного розміру, залишивши біля стіни 10-міліметровий зазор.

Методи догляду за  підлогою з пробки

Кращий прояв турботи про будь-яке покриття для підлоги — це не допускати його забруднення. Очевидно, що грязь потрапляє в будинок з вулиці. З вулиці в будинок заноситься і пісок, який дряпає підлогу. Уникнути забруднення будь-якого покриття і появи подряпин на його поверхні допоможе килимок, що лежатиме біля входу в будинок (квартиру). Проте не рекомендується стелити на підлогу килимки, що мають з тильного боку латексну або прогумовану основу, оскільки від цих матеріалів на підлозі можуть з’явитися плями, які буде важко видалити.

Не слід забувати про те, що пробкові підлоги, відрізняючись високою міцністю, все ж є натуральними покриттями і тому потребують правильного догляду і дотримання певних правил експлуатації. Перш за все, слід уникати попадання надлишкової вологи на підлогу. Не можна допускати, щоб вода залишалася на стиках панелей цього покриття тривалий час. Рідину, що пролилася на поверхню підлоги, потрібно видаляти негайно. Прибирання підлоги повинне здійснюватись не мокрою, а добре віджатою (вологою) ганчіркою. Для видалення забруднень з поверхні пробкової підлоги можна скористатися різними миючими засобами (за винятком розчинників і засобів, що містять абразиви). Крім того, випускаються спеціальні засоби по догляду за пробковими покриттями. Вони допомагають зберегти натуральну красу і елегантність пробкової підлоги, додають їй особливий блиск, на довгі роки захищають їх від грязі і вологи.

Фірми-виробники покриття для підлоги з пробки частенько гарантують своїй продукції довге життя і природну красу лише за умови використання певних засобів догляду, що рекомендуються ними, для підлоги.

Продовжити термін служби пробкової підлоги і оберегти її від можливих подряпин допоможуть шматочки фетру (волокна), наклеєні знизу на ніжки столів, стільців і інших предметів меблів. Гуму для цієї мети використовувати не можна — від неї на підлозі залишаться сліди. Відносна вологість повітря в приміщенні, де укладена пробкова підлога, в ідеалі повинна складати 40–60% при температурі 200С.

У холодну пору року при включеному опалюванні вологість повітря в будинку може знизитися настільки, що підлога почне  усихати, і між його панелями з’являться щілини. Щоб цього уникнути, необхідно використовувати кімнатні зволожувачі повітря. Пробка володіє властивістю змінювати свій колір, вигоряти під впливом прямих сонячних променів. Порятунком в цьому випадку є одне — використовувати для захисту від сонця жалюзі і штори.

Також читайте:

Использование цвета в архитектуре

Износостойкие системы Мультилок

Техника организовывает наш быт


Акції

Послуги