Головна Поради → Композитний матеріал для ремонту

Композитний матеріал для ремонту

Ще не так давно ми не знали гіпсокартону. При обробці приміщення витонченості і виразності добивалися за допомогою гіпсу і штукатурки, тепер же дивуємося: як могли без нього обходитися. Адже саме гіпсокартон надихає на створення багаторівневих стель з підсвічуванням, криволінійних перегородок з багаточисельними нішами, поличками і фігурними отворами. Він дає багатоваріантність інтер’єрів і високу архітектурну виразність приміщень.

Гіпсокартон — це композитний матеріал у вигляді листів:

  • довжина яких 2,5-4,8 м,
  • ширина 1,2-1,3 м
  • товщина 8-24 мм.

Основу такого листа складає гіпс, а зовнішня плоскість фанерована картоном. Для досягнення необхідних показників гіпсового сердечника, що характеризують його міцність, щільність і т. д., у нього додають спеціальні компоненти, що підвищують експлуатаційні властивості. Картон виконує роль армуючого каркасу, як прекрасної основи для нанесення будь-якого обробного матеріалу (штукатурка, шпалери, фарба, керамічна плитка). Отже виходить матеріал одночасно гнучкий і твердий.

По своїх фізичних і гігієнічних властивостях гіпсокартон ідеально підходить для житлових приміщень. Він екологічно чистий, не містить токсичних компонентів і не надає шкідливої дії на навколишнє середовище, що підтверджують гігієнічні і радіаційні сертифікати. Гіпсокартон — енергозберігаючий матеріал, що володіє ще і хорошими звукоізоляційними властивостями. Негорючий і вогнестійкий.

Слід ще відзначити, що гіпсокартон “дихає”, тобто поглинає вологу при її надлишку в повітрі і віддає її, якщо повітря дуже сухе. Це дуже важливе, можна сказати неоціниме якості матеріалу, вживаного усередині приміщення. З такими стінами нам легше дихається. Плюс — він має кислотність, аналогічну кислотності людської шкіри. Останні дві властивості дозволяють гіпсокартону регулювати мікроклімат приміщень природним чином і в значній мірі сприяти створенню гармонійної атмосфери.

Промисловість випускає окрім стандартних гіпсокартонних листів (ГКЛ) вогнестійкі (ГКЛО) і водостійкі (ГКЛВ). У останніх вводяться речовини, що знищують грибки, вони застосовуються для обробки кухонь, санвузлів і ванних кімнат. Вогнестійкі застосовують для обробки всякого роду вентиляцій і комунікаційних шахт. А є ще так звані пазогребневі плити, в яких гіпс підданий випаленню. Їх міцність настільки зростає, що їх можна використовувати як міжкімнатні перегородки, без всякої підготовки забарвлювати, обклеювати шпалерами або облицьовувати керамічною плиткою.

Такі перегородки бувають одно-, двух- і тришаровими. Останні застосовуються в сейсмічно небезпечних районах, для житлових, цивільних і промислових будівель всіх ступенів вогнестійкості. У їхніх порожнинах можна прокладати електричні і телефонні кабелі, опалювальні і водопровідні комунікації.

Фахівці люблять цей матеріал ще і за прекрасні технологічні властивості. Він має малу вагу. При його використанні виключаються незручні “мокрі” процеси, що створюють на об’єкті некомфортні умови, значно зростає продуктивність праці, а значить, економляться час і гроші. Проводячи в квартирі або офісі ремонт з використанням гіпсокартону, ви уникнете будівельного сміття та бруду. Взагалі-то гіпсокартон винайдений не сьогодні, у вигляді плоских листів він давно застосовується для внутрішньої обробки і вирівнювання стін, інколи його називають “сухою штукатуркою”. Мова йде про нові технології його використання. Коли до моди увійшов євроремонт з його підвищеними вимогами до геометрії приміщень і якості поверхонь, сталося друге народження цього матеріалу.

Архітектурні форми гіпсокартону

Архітектори виявили, що листам можна додавати, за бажанням, будь-яку форму. Купольниє покриття, колони, арки всіх видів, складні переходи від однієї плоскості до іншої, криволінійні поверхні - все це стихія гіпсокартону. Система металевих каркасів, що складають із стандартних профілів заводського виготовлення, розроблена так, щоб можна було створити стіни будь-якої складної форми. З’явився новий метод “сухого будівництва”, де немає ні “мокрої” штукатурки, ні обов’язкових шпалер. Кріпляться гіпсокартонні листи досить просто. При облицьовуванні стін в один шар гіпсокартонним листом застосовується монтажний клей на гіпсовій основі. А коли листи ГКЛ збираються на каркасах, то кріпляться саморізами. Перш, ніж покрити ними бетонні стіни, їх зволожують, обережно гнуть і фіксують, поки не просохнуть і набудуть потрібної форми. Прибивають до стіни цвяхами (дюбелями) на каркас з дерев’яних дощок або рейок, заздалегідь точно розрахувавши його розміри. При цьому між листом і стіною залишається порожній простір приблизно в 2-2,5 см, що створює додаткову теплоізоляцію.

Стеля з гіпсокартону

У стелі при обробці гіпсокартоном свердлять отвори, в них забиваються дерев’яні пробки і прибиваються рейки аналогічно настінному каркасу. Листи встановлюють так, щоб між ними залишався простір в 4-5 мм для подальшої обробки швів.

Стеля з гіпсокартону — ідеально рівна

Технологія ця нескладна, і володіють нею навіть неліцензовані бригади будівельників. Проте, замислюючи ремонт, врахуйте наступне: основна хитрість при роботі з цим матеріалом полягає в остаточній обробці. Чим складніше конструкція, тим складніше добитися точності сполучення всіх граней. Ідеально рівними стики стають після копіткої роботи штукатура, який зуміє виправити положення і додати поверхням потрібну геометрію.

Шпалери по гіпсокартону?

Гіпсокартон — це краща основа під шпалери. Їх можна клеїти без всякої попередньої обробки, єдине, що потрібно зробити, — покрити капелюшки цвяхів емаллю або лаком щоб уникнути корозії. Можна і не обклеювати стіни, а, наприклад, побілити або пофарбувати їх клейовою або масляною фарбою, як звичайні обштукатурені поверхні. Не рекомендується тільки використовувати вапняні фарби, оскільки вони погано зчіплюються з картоном.

Шпалери поклеєні по гіпсокартону

Плити гіпсокартону не лише добре гнуться, але і відмінно ріжуться і пиляються. Використовуючи спеціальні інструменти, можна вирізувати панель потрібної довжини і ширини і, якщо необхідно, зробити в ній отвір. Краще всього всі отвори, наприклад, для вимикачів розміщувати і проробляти в панелях безпосередньо перед облицьовуванням.

Форма стелі з гіпсокартону

Використання гіпсокартону дозволяє максимально підготувати до збірки конструкції поза межами будівництва і значно скоротити терміни виконання робіт. Так, облицьовування стіни ГКЛ проводиться в 2 рази швидше, ніж її обштукатурювання і шпатлювання, а монтаж гіпсокартонних перегородок вимагає трудовитрат в 2,8 разу менше, при набагато кращій якості.

Експлуатація гіпсокартону

Коли, нарешті, все закріплено, зістиковано і заштукатурено, виникає питання: чи можна на таку стіну або перегородку що-небудь повісити? Виявляється можна, але тільки не за допомогою цвяха. Для цього використовують дюбели, причому їх розміри вибираються залежно від товщини облицьовування і ваги вантажу. Наприклад, на підвісних стелях з ГКЛ можна підвішувати вантажі, вагу яких не перевищує 6 кг на 1 м², за допомогою спеціальних пластмасових дюбелів, що розтискали. 

Отже, гіпсокартон — це універсальний матеріал, який ефективний для обробки будь-яких стін, міжкімнатних перегородок без використання цегли, штучних блоків і іншого. За допомогою гіпсокартону створюються підвісні стелі і багато що інше. При роботі з цим матеріалом економляться гроші і час. По розрахунках фахівців, продуктивність праці тут вище в три рази в порівнянні з іншими традиційними способами. Завдяки використанню гіпсокартону досягаються ідеально рівні поверхні стін, перегородок і стель. Він створює комфортне середовище, бо поглинає зайву вологу. За ним можна приховати комунікації і недоліки наявних поверхонь.

Поняття “Сучасні матеріали” - “євроремонт” - “гіпсокартон” майже ідентичні. Він надає необмежені можливості для втілення в життя найоригінальніших проектів і розробок, що включають полиці, стійки для міні-бару, перегородки, стелажі.

Завдяки таким новим матеріалам, професіонали здатні додати вашому житлу, офісу неповторну індивідуальність.

В статті використані візуали Станіслава Орєхова.

Вас також може зацікавити:

Если стиральная машина вышла из строя

Главная цель ремонта – безопасность

Как, выбирая окна, не растеряться среди многообразия предложений


Акції

MAKITA AC640 MAKITA AC640
без ціни 
Strie Damask Strie Damask
без ціни 
Шпалери Peau Sauvage Шпалери Peau Sauvage
без ціни 

Послуги