Головна Поради → Композитний матеріал для ремонту

Композитний матеріал для ремонту

Ще не так давно ми не знали гіпсокартону. При обробці приміщення витонченості і виразності добивалися за допомогою гіпсу і штукатурки, тепер же дивуємося: як могли без нього обходитися. Адже саме гіпсокартон надихає на створення багаторівневих стель з підсвічуванням, криволінійних перегородок з багаточисельними нішами, поличками і фігурними отворами. Він дає багатоваріантність інтер’єрів і високу архітектурну виразність приміщень.

Гіпсокартон — це композитний матеріал у вигляді листів:

  • довжина яких 2,5-4,8 м,
  • ширина 1,2-1,3 м
  • товщина 8-24 мм.

Основу такого листа складає гіпс, а зовнішня плоскість фанерована картоном. Для досягнення необхідних показників гіпсового сердечника, що характеризують його міцність, щільність і т. д., у нього додають спеціальні компоненти, що підвищують експлуатаційні властивості. Картон виконує роль армуючого каркасу, як прекрасної основи для нанесення будь-якого обробного матеріалу (штукатурка, шпалери, фарба, керамічна плитка). Отже виходить матеріал одночасно гнучкий і твердий.

По своїх фізичних і гігієнічних властивостях гіпсокартон ідеально підходить для житлових приміщень. Він екологічно чистий, не містить токсичних компонентів і не надає шкідливої дії на навколишнє середовище, що підтверджують гігієнічні і радіаційні сертифікати. Гіпсокартон — енергозберігаючий матеріал, що володіє ще і хорошими звукоізоляційними властивостями. Негорючий і вогнестійкий.

Слід ще відзначити, що гіпсокартон “дихає”, тобто поглинає вологу при її надлишку в повітрі і віддає її, якщо повітря дуже сухе. Це дуже важливе, можна сказати неоціниме якості матеріалу, вживаного усередині приміщення. З такими стінами нам легше дихається. Плюс — він має кислотність, аналогічну кислотності людської шкіри. Останні дві властивості дозволяють гіпсокартону регулювати мікроклімат приміщень природним чином і в значній мірі сприяти створенню гармонійної атмосфери.

Промисловість випускає окрім стандартних гіпсокартонних листів (ГКЛ) вогнестійкі (ГКЛО) і водостійкі (ГКЛВ). У останніх вводяться речовини, що знищують грибки, вони застосовуються для обробки кухонь, санвузлів і ванних кімнат. Вогнестійкі застосовують для обробки всякого роду вентиляцій і комунікаційних шахт. А є ще так звані пазогребневі плити, в яких гіпс підданий випаленню. Їх міцність настільки зростає, що їх можна використовувати як міжкімнатні перегородки, без всякої підготовки забарвлювати, обклеювати шпалерами або облицьовувати керамічною плиткою.

Такі перегородки бувають одно-, двух- і тришаровими. Останні застосовуються в сейсмічно небезпечних районах, для житлових, цивільних і промислових будівель всіх ступенів вогнестійкості. У їхніх порожнинах можна прокладати електричні і телефонні кабелі, опалювальні і водопровідні комунікації.

Фахівці люблять цей матеріал ще і за прекрасні технологічні властивості. Він має малу вагу. При його використанні виключаються незручні “мокрі” процеси, що створюють на об’єкті некомфортні умови, значно зростає продуктивність праці, а значить, економляться час і гроші. Проводячи в квартирі або офісі ремонт з використанням гіпсокартону, ви уникнете будівельного сміття та бруду. Взагалі-то гіпсокартон винайдений не сьогодні, у вигляді плоских листів він давно застосовується для внутрішньої обробки і вирівнювання стін, інколи його називають “сухою штукатуркою”. Мова йде про нові технології його використання. Коли до моди увійшов євроремонт з його підвищеними вимогами до геометрії приміщень і якості поверхонь, сталося друге народження цього матеріалу.

Архітектурні форми гіпсокартону

Архітектори виявили, що листам можна додавати, за бажанням, будь-яку форму. Купольниє покриття, колони, арки всіх видів, складні переходи від однієї плоскості до іншої, криволінійні поверхні - все це стихія гіпсокартону. Система металевих каркасів, що складають із стандартних профілів заводського виготовлення, розроблена так, щоб можна було створити стіни будь-якої складної форми. З’явився новий метод “сухого будівництва”, де немає ні “мокрої” штукатурки, ні обов’язкових шпалер. Кріпляться гіпсокартонні листи досить просто. При облицьовуванні стін в один шар гіпсокартонним листом застосовується монтажний клей на гіпсовій основі. А коли листи ГКЛ збираються на каркасах, то кріпляться саморізами. Перш, ніж покрити ними бетонні стіни, їх зволожують, обережно гнуть і фіксують, поки не просохнуть і набудуть потрібної форми. Прибивають до стіни цвяхами (дюбелями) на каркас з дерев’яних дощок або рейок, заздалегідь точно розрахувавши його розміри. При цьому між листом і стіною залишається порожній простір приблизно в 2-2,5 см, що створює додаткову теплоізоляцію.

Стеля з гіпсокартону

У стелі при обробці гіпсокартоном свердлять отвори, в них забиваються дерев’яні пробки і прибиваються рейки аналогічно настінному каркасу. Листи встановлюють так, щоб між ними залишався простір в 4-5 мм для подальшої обробки швів.

Стеля з гіпсокартону — ідеально рівна

Технологія ця нескладна, і володіють нею навіть неліцензовані бригади будівельників. Проте, замислюючи ремонт, врахуйте наступне: основна хитрість при роботі з цим матеріалом полягає в остаточній обробці. Чим складніше конструкція, тим складніше добитися точності сполучення всіх граней. Ідеально рівними стики стають після копіткої роботи штукатура, який зуміє виправити положення і додати поверхням потрібну геометрію.

Шпалери по гіпсокартону?

Гіпсокартон — це краща основа під шпалери. Їх можна клеїти без всякої попередньої обробки, єдине, що потрібно зробити, — покрити капелюшки цвяхів емаллю або лаком щоб уникнути корозії. Можна і не обклеювати стіни, а, наприклад, побілити або пофарбувати їх клейовою або масляною фарбою, як звичайні обштукатурені поверхні. Не рекомендується тільки використовувати вапняні фарби, оскільки вони погано зчіплюються з картоном.

Шпалери поклеєні по гіпсокартону

Плити гіпсокартону не лише добре гнуться, але і відмінно ріжуться і пиляються. Використовуючи спеціальні інструменти, можна вирізувати панель потрібної довжини і ширини і, якщо необхідно, зробити в ній отвір. Краще всього всі отвори, наприклад, для вимикачів розміщувати і проробляти в панелях безпосередньо перед облицьовуванням.

Форма стелі з гіпсокартону

Використання гіпсокартону дозволяє максимально підготувати до збірки конструкції поза межами будівництва і значно скоротити терміни виконання робіт. Так, облицьовування стіни ГКЛ проводиться в 2 рази швидше, ніж її обштукатурювання і шпатлювання, а монтаж гіпсокартонних перегородок вимагає трудовитрат в 2,8 разу менше, при набагато кращій якості.

Експлуатація гіпсокартону

Коли, нарешті, все закріплено, зістиковано і заштукатурено, виникає питання: чи можна на таку стіну або перегородку що-небудь повісити? Виявляється можна, але тільки не за допомогою цвяха. Для цього використовують дюбели, причому їх розміри вибираються залежно від товщини облицьовування і ваги вантажу. Наприклад, на підвісних стелях з ГКЛ можна підвішувати вантажі, вагу яких не перевищує 6 кг на 1 м², за допомогою спеціальних пластмасових дюбелів, що розтискали. 

Отже, гіпсокартон — це універсальний матеріал, який ефективний для обробки будь-яких стін, міжкімнатних перегородок без використання цегли, штучних блоків і іншого. За допомогою гіпсокартону створюються підвісні стелі і багато що інше. При роботі з цим матеріалом економляться гроші і час. По розрахунках фахівців, продуктивність праці тут вище в три рази в порівнянні з іншими традиційними способами. Завдяки використанню гіпсокартону досягаються ідеально рівні поверхні стін, перегородок і стель. Він створює комфортне середовище, бо поглинає зайву вологу. За ним можна приховати комунікації і недоліки наявних поверхонь.

Поняття “Сучасні матеріали” - “євроремонт” - “гіпсокартон” майже ідентичні. Він надає необмежені можливості для втілення в життя найоригінальніших проектів і розробок, що включають полиці, стійки для міні-бару, перегородки, стелажі.

Завдяки таким новим матеріалам, професіонали здатні додати вашому житлу, офісу неповторну індивідуальність.

В статті використані візуали Станіслава Орєхова.

Вас також може зацікавити:

Если стиральная машина вышла из строя

Главная цель ремонта – безопасность

Как, выбирая окна, не растеряться среди многообразия предложений


Акції

METABO W7-125 METABO W7-125
без ціни 
Колекція Contempo Колекція Contempo
без ціни 

Послуги