Як обирати фарбу
Перш ніж Ви приступите безпосередньо до вибору фарби, настійно рекомендується зробити наступне:
- скласти чітку схему, того що Ви збираєтеся забарвлювати — фасадні (зовнішні) або внутрішні поверхні.
- визначитися з чого складаються ці поверхні: мінеральні, дерев'яні і так далі
- «прикинути» площу поверхонь, які необхідно забарвити, — за цими даними можна буде розрахувати, скільки необхідно купити фарби.
Маючи на руках ці чіткі даними можна приступити до попереднього вибору фарби, а потім вирушати в БУМ. Наприклад, Вам треба пофарбувати старий і вже не раз забарвлений дерев'яний дачний будинок. Для цього випадку підходять 4 види ЛКМ: емалі алкіду, масляні фарби, водні акрилові захисні пропитки і захисні акрилові пропитки.
Акрилові пропитки хороші для тільки що побудованого будинку, а для старого і раніше не раз забарвленого не підійдуть — стара фарба просто не дасть їм вбратися в деревину.
Масляна фарба розрахована на термін служби 2-3 роки, алкідна емаль — на 5-6 років. І навіть якщо емаль трішки дорожча, ніж масляна фарба, то вибір треба зробити саме в її користь, адже термін служби у неї в два рази більше, ніж в масляної фарби. Для вологих приміщень (ванни, кухні, туалети) відповідно краще використовувати вологостійкі водно-дисперсійні фарби на акриловій основі. Їх при необхідності і помити можна.
Паркетну підлогу є сенс покрити алкідом, а ще краще уретановим лаком, оскільки уретанова складова додає лаку додаткову стійкість до стирання. Металеві поверхні усередині приміщення (наприклад, батареї парового опалювання) краще забарвлювати емаллю — багато виробників випускають спеціальні емалі для забарвлення батарей — і вибрати варто саме їх.
Але, звичайно ж, всі приведені нами рекомендації догмою не є. Ніхто не може Вам заборонити зробити все як Вам хочеться, наприклад, пофарбувати воднодісперсійною фарбою дерев'яну поверхню. Хочете? Фарбуйте! Але наслідки цього будуть Вашою особистою проблемою. І скаржитися, окрім як на самого себе, буде ні на кого.
Як можна перевірити правильність вибору фарби? Правильність Вашого попереднього вибору Ви можете перевірити, прийшовши до нас в універсальний будівельний супермаркет.
Не обов'язково відразу зупиняти свій вибір на якійсь одній фарбі. Заздалегідь виберіть дві або три, що б потім вибрати з них кращу. Але зробити це потрібно вже не просто із слів продавця, а шляхом нескладних математичних розрахунків.
Як обати тип фарби? Порахувати!
1. Знаючи, яку площу Вам треба пофарбувати, підрахуйте необхідну Вам кількість по кожній з вибраних Вами фарб. Для цього треба просто перемножити площу, що підлягає фарбуванню по показниказ витрати, вказаний на банках.
Отриманий об'єм (вага) розділіть на об'єм банки з фарбою і заокругліть отриману цифру у бік збільшення до найближчого цілого числа — Ви отримали необхідну Вам кількість банок. Далі помножте отриману цифру на вартість банки, і Ви взнаєте ту ціну, яку Вам доведеться заплатити за кожну з вибраних фарб. По отриманих цифрах остаточні висновки робити ще рано. (Звичайно, за винятком випадку, коли Ви з'ясували, що у Вас на один з видів фарби грошей не вистачає. І навіть в цьому випадку ми б радили доки утриматися від остаточних і категоричних висновків.)
2. Розрахуємо показник «Вартість квадратного метра поверхні». Для цього треба розділити отримані по першому пункту цифри на ту, що підлягає забарвленню площу. Отримавши ці цифри, напишіть напроти кожної з них цифру терміну служби покриття. (Вона обов'язково вказується на банці). Два отримані стовпчики цифр — це і будуть ті показники, по яких можна робити остаточні висновки. Хай, наприклад, вартість одного квадратного метра поверхні для однієї фарби у Вас вийшла на 20% (і навіть на 50%) вище, ніж в іншої. За умови, що ця фарба має термін служби в два рази більш ніж інша, вибір варто зробити саме в її користь. Квадратний метр забарвленої нею поверхні протягом терміну служби покриття все одно обійдеться дешевшим.
Повинні попередити, що показник «Вартість квадратного метра поверхні» не є офіційним, і, тому, ні в одному довіднику Ви його не знайдете. І, проте, він існує і успішно застосовується на практиці. Саме на нім, наприклад, побудована концепція продажів багатьох фарб закордонного виробництва.
Якщо врахувати вищі технологічні властивості фарби (перш за все легкість нанесення) і експлуатаційні властивості, коли фарба лежить на поверхні без втрати своїх декоративних властивостей до 10 років і вище, то кінцева ціна одиниці забарвленої поверхні виходить набагато нижче, ніж та, до якої звикли Ви. Треба просто уміти це підрахувати.
Ще читайте:
Новые мебельные стили
Кому доверить подключение техники?
Отделочные материалы подразумевают удобное и эстетично привлекательное оформление помещения