Головна Поради → Готуємо шпалери до наклеювання

Готуємо шпалери до наклеювання

Перед початком роботи обов'язково перевірте шпалери на ідентичність дати випуску. Малюнок і колірний тон у всіх рулонах теж не повинні відрізнятися один від одного. Для того, щоб визначити правильну довжину смуги до висоти приміщення додайте 5 – 10 см. Якщо Ви вибрали шпалери без малюнка, то довжина всіх смуг має бути однаковою. Полотно потрібної довжини просто відмотується від рулону і акуратно обрізується.

Якщо ж вибір ліг на шпалери з малюнком, Вам слід звернути увагу на етикетку. На ній стоїть або значок «Пряма підгонка», або - «Підгонка по малюнку». Від цього залежить метод підгонки малюнка. За наявності значка «Пряма підгонка» однакові малюнки поєднуються один з одним на одній висоті. При розкроюванні шпалер із зсувом малюнка («Підгонка по малюнку») на кожній наступній смузі малюнок зрушується на половину узору, що повторюється, кожна друга смуга однакова. При цьому важливо, щоб шпалери відмотувалися від рулону в одному і тому ж напрямі.

Підготування шпалер до наклеювання

Приготуйте клей відповідно до інструкції і рівномірно нанесіть на смуги тонким шаром. Це можна зробити за допомогою чистої щітки. Після цього складете їх клейовою стороною всередину. Не допускайте попадання клею на лицьову сторону шпалер. Час просочення шпалер клеєм приблизно 10 хвилин. Стежте за тим, щоб часовий інтервал і міра просочення всіх смуг були однаковими.

Слід завжди починати від вікна. Першу смугу наклейте вертикально, щоб останні смуги були рівними. Це можна зробити за допомогою рівня. В стелі бажано залишити невеликий запас, щоб можна було вирівняти можливі відхилення по висоті. Смуги придавлюйте м'якою щіткою для шпалер або валиком з пористої гуми від середини до боків, щоб не утворювалися міхурі.

Для якісного приклеювання країв полотен ми рекомендуємо додатково нанести клей в місця їх з'єднання або використовувати паперову стрічку, що наклеюється під стики шпалер. Плями клею на лицьовій стороні відразу видалите вологою чистою губкою або тканиною, але у жодному випадку не тріть поверхню. До повного висихання шпалер підтримуйте в приміщенні постійну температуру, уникайте протягів, оскільки інакше стики можуть розійтися.

Як наклеїти шпалери в кутах

Кути кімнати не завжди бувають ідеально рівними. Для того, щоб наклеїти шпалери в кутку акуратно накладете краї смуг один на іншій. Після цього зріжте верхню смугу по краю вже наклеєної

Як наклеїти шпалери біля дверей

Наклеювання шпалер біля дверного отвору виробляєте з одного боку (по ходу обклеювання приміщення шпалерами). Не варто обклеювати двері з двох сторін одночасно, оскільки надалі не вийде правильно зістикувати малюнок шпалер над дверима. Смугу, яка захоплює за площею частину дверей, розрізайте вертикально до верхнього краю дверної рами, зайве акуратно відріжте.

Наклеїти шпалери біля вікон

Приставте вирівняну по схилу смугу до вертикальної сторони вікна так, щоб полотно із запасом покривало віконну раму. Потім надріжте смугу на рівні підвіконня і верхнього краю вікна, так, щоб середню частину полотна можна було загнути в нішу. Надлишки шпалер біля віконної рами і підвіконня обрізуються. Після цього можна продовжувати клеїти шпалери над верхнім краєм вікна і під підвіконням. Друга сторона вікна клеїться аналогічно.

Наклеїти шпалери біля радіаторів

Стіну за радіатором краще всього пофарбувати фарбою під колір шпалер. Якщо ж Ви все-таки вирішили обклеїти це місце шпалерами, то вчиніть таким чином: заведіть шпалери за радіатор не далі, ніж на 10 – 20 см і акуратно приклейте. Якщо ж Ви хочете покрити шпалерами всю поверхню за радіатором, то розрізайте смугу на стрічки шириною близько 10 см, і наклейте їх, притискуючи вузьким роликом з довгою ручкою зверху, знизу і крізь ребра радіатора.

Наклеїти шпалери біля стелі і плінтуса

Для того, щоб акуратно наклеїти шпалери в стелі і біля плінтуса можна скористатися спеціальною лінійкою для обрізання країв. Якщо ж такої немає, то притисніть шпалери щільно до краю шматком пластика з рівною кромкою і обріжте зайві шпалери гострим ножем.

Наклеїти шпалери на стелі

Крояться стельові шпалери так само, як і шпалери для стін. Обклеюйте стелю «від світла», тобто від вікна углиб кімнати. При обклеюванні стелі працюйте удвох: поки одна людина приклеює початок смуги, інший притримує частину, що залишилася.

Наклеїти бордюр і цокольний фриз

Бордюри слід клеїти таким чином: спочатку приклейте бордюр, а потім точно підженете до нього смуги шпалер зверху і знизу. Цокольний фриз наклейте на нижню частину стіни, потім починайте клеїти шпалери, стикуючи їх краї з краями фриза.

Ще читайте: 

Перевозка опасных грузов

Комната для мальчика-подростка

Красивым дополнением к интерьеру могут стать натяжные потолки


Послуги