Цегляний або дерев'яний будинок? Який будівельний матеріал вибрати?

Є багато відмінностей між будинком з бруса і будинком з цегли. Перш ніж вибрати відповідний вам будівельний матеріал, слід розібратися в характеристиках обох. Це допоможе вам визначити, що важливо для вас як домовласника. «Дерево або цеглина?» - одвічна дилема.

Вибір відповідного матеріалу для будівництва або ремонту будинку можна зробити на сайти Екокерам.Адже запорука майбутнього комфорту і якості. І цегла, і дерево - красивий і практичний вибір для будинку. Вони також доступні в різних кольорах, обробках і стилях. Крім того, дерев'яні та цегляні будинки мають певні особливості, які потрібно враховувати. І чому саме відрізняються ці два матеріали? Ось їх плюси і мінуси:


Переваги будинку з дерева

Деревина володіє природними теплоізоляційними властивостями - влітку в дерев'яному будинку прохолодно, а взимку тепло. Еластичність, різноманітність і природні властивості цього матеріалу значно полегшують роботу. Отже, інженерні рішення вдало реалізуються з використанням дерева, що також сприяє швидкому процесу будівництва. Крім того, деревина володіє оздоровчими і розслаблюючими властивостями. Цей натуральний матеріал екологічно чистий - він є поновлюваним і має здатність поглинати вуглекислий газ.

Недоліки будинку з дерева

Слабка сторона деревини полягає в тому, що вона схильна до стихійних лих, таким як пожежа, зараження термітами і розкладання в результаті гниття. Страхування і захист деревини можуть бути складними - використання дерев'яних матеріалів може знизити вартість вашого будинку. Крім того, деревина погано переносить погодні умови. Надмірне сонце, дощ, вітер або вологість можуть назавжди зруйнувати структуру цього матеріалу, що призводить, як мінімум, до утворення тріщин.

Переваги цегляного будинку

Величезною перевагою цегляного будинку є стійкість до атмосферних впливів. Більш того, цей матеріал вогнестійкий і не придатний для комах, таких як, наприклад, терміти. Цегла також неймовірно стійкий. Великим плюсом є те, що він не вимагає обслуговування. Цегла хорошої якості, такий як бруківка або звичайну цеглу, після ретельного випалу і гарту, не зношується протягом декількох десятиліть.

Недоліки цегляного будинку

Що стосується недоліків, то будівництво будинку з цегли - тривалий процес. Крім того, поверхня цегли схильна до розвитку цвілі, якщо її не обробити належним чином. З іншого боку, очищення такої поверхні - важка робота. Крім того, цей матеріал не володіє здатністю поглинати механічні удари - його не можна використовувати в зонах з підвищеною сейсмічністю.

В цілому, як дерево, так і цегла є міцними матеріалами. Високоякісний матеріал буде служити протягом багатьох років з невеликим обслуговуванням. Однак деревина, в порівнянні з цеглою, є натуральним матеріалом, який не завдає шкоди навколишньому середовищу - цегла виділяє вуглекислий газ, а деревина поглинає його. Проте, цегла стійкий до більшої кількості пошкоджень, особливо до таких, на які людина не може вплинути, наприклад, пошкоджень від несприятливих атмосферних явищ. Дерев'яні будинки відрізняються швидким процесом будівництва, чого не можна сказати про цегляному будинку.